Shelby Gulden Land

 

 

narodená 27.11.2011  import  Česká republika

sučka, farba blue merle , stredne dlhá srsť

matka : Corie Gulden Land  otec: Trust your Heart Black Jack

PRA,CEA, Kat., Glaukom : negativ (2016)

CEA DNA: Normal ( optigen 2014)

DKK: 0/0

Shelby je mimoriadne poslušná, ľahko ovládateľná. Nemá problémy rýchlo sa prispôsobiť novej situácii, rada cestuje a rýchlo sa učí nové povely.  Vo svorke sa chová dominantne. Je neoceniteľným pomocníkom pri manipulácii so zvieratmi. Pracuje pri malom a stredne veľkom stáde oviec rôzneho plemena a pri stáde burských kôz. Pomáha pri  odchyte, rôznych veterinárnych úkonoch a presunoch stáda. Dokáže si poradiť i s tvrdohlavými ovcami.  Je to najlepší pracovný pes na farme.  So Shelby sa venujeme i súťažnému paseniu. Momentálne sa pripravujeme na trialy v 2 .výkonnostnej triede. Okrem iného je Shelby výborným, neúnavným aportérom a plavcom. Ovláda i niekoľko psích trikov z dogdancingu. Vo voľnom čase sa  s ňou venujeme dogtrekkingu.

Otec Jack  www.agroturistika.org/border-kolie/gulden-land-psi-boys/black-jack-tyh.html je výborný trialový pes p.Ivana Linharta. Má za sebou množstvo trialových víťazstiev a kvalitných potomkov ,ktorý sa venujú rôznym psím športom. Jack behá trialy najvyššej kategórie T3. Jeho otcom je ROY Aleda Owena - International Supreme Champion 2007 a World Champion 2008. Predkovia pochádzajú zo známej  ch. stanice Astra,produkujúce úspešné trialové psy. 

Matka Corie www.agroturistika.org/border-kolie/gulden-land-feny/corie-gulden-land.html je taktiež z chovateľskej stanice Gulden Land , jej rodičia sú pracovnými psami v Čechách. Predkovia pochádzajú z anglických ,škótskych a welšských pracovných línií

 

shelby rodokmeň.pdf (826391)